Впродовж кількох років в Україні все більше відчувається брак нової ціннісної системи, без якої неможливий демократичний розвиток країни. Особливо це відчувається в питаннях правосуддя та корупції.

Розслідувальна журналістика та викриття корупції не можуть, на жаль, створити таких цінностей. Хоч вони і є потрібними, дуже часто таким ініціативам притаманна мова ворожнечі, і вони ведуть до ще більшої поляризації й озлобленості в суспільстві, розпачі, прийняття корупції як норми, бажання виїхати з країни.

Демократичні цінності, які є в основі культурних змін суспільства, можуть натомість формуватися культурними і креативними індустріями, потенціал яких є недооціненим і недостатньо використовуваним. Достатньо зазначити тут, наприклад, роль медіа, соціальних мереж, комп’ютерних ігор, фільмів, книжок тощо.

Власне, про це ми хочемо поговорити під час вебінару та круглого столу, щоб з усвідомленням цих нових можливостей і бажанням їх застосовувати увійти в новий рік, який ми мусимо зробити позитивнішим і продуктивнішим.

Вебінар «Медіа як агент культурних змін» (22 грудня, 11:00 – 12:30)

  • Роль ЗМІ та соціальних мереж у творенні культурних змін суспільства і, зокрема, культури правосвідомості й законності.
  • Взаємодоповнюваність ЗМІ та соціальних медіа.
  • Конструктивна журналістика.
  • Соціальна реклама.

Реєстраційна форма для учасників: https://forms.gle/iLDK9yBL2hiXQnYS7

 Круглий стіл «Креативні індустрії для культурних змін» (23 грудня, 11:00 – 12:30)

  • Як культурні і креативні індустрії можуть каталізувати бажані культурні зміни у суспільстві і, зокрема, нетолерування побутової корупції?
  • Чи впливає на такі зміни український сектор культури?
  • Що і як можна робити краще?

Реєстраційна форма для учасників: https://forms.gle/QF7smZGHAqaTd3wk7

Важливо! Маєте бажання виступити під час вебінару чи круглого столу? Ми радо розглянемо Вашу пропозицію. Будь ласка, повідомте нам про це, заповнивши відповідну онлайн-форму https://forms.gle/8H3TGVFSoteabdGn7

Заходи відбудуться в рамках проєкту «Культура законності», що реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів та Українського культурного фонду.

UCF Logo