У рамках створення Української мережі культури розпочинається створення культурних мап у семи містах України. Переможцями конкурсу міні-ґрантів стали громадські організації у співпраці з міськими управліннями культури з Луганська, Мелітополя, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси, Херсону та Луцька.

З квітня 2012 року названі міста розпочнуть культурне мапування, яке передбачає активну участь усіх зацікавлених у розвитку культури.

Напередодні, представники різних міст брали участь у вишколах з культурного планування, які проводяться у рамках створення Української мережі культури.

Підготовка культурних мап є першим етапом стратегічного планування.

Організації, які отримають міні-ґранти, мали можливість відвідати низку зустрічей з відомим британським тренером Філом Вудом. Надалі у цьому процесі їх консультуватиме Центр культурного менеджменту, який розробляв культурну мапу у Львові у 2008 році, та волонтерка Корпусу Миру США Лінда Кнудсен МакАусленд.

Процес культурного мапування передбачає аналіз і виявлення ресурсів, визначення основних потреб у місті та напрямків розвитку культури, створення бази даних культурних активів міста. Культурне планування є новітнім для України, оскільки передбачає залучення не лише фахівців у галузі культури чи розробки стратегій, а й усіх зацікавлених у розвитку культури – як творців так і споживачів, інвесторів та розробників. Саме такий спосіб першого етапу культурного планування як культурна мапа дасть можливість дізнатися про культурну особливість міста, охопити більшість культурних потреб і відповісти на запити громади.

Створення культурних мап відбувається за фінансової підтримки від Європейського культурного фонду та організаційної підтримки від Центру культурного менеджменту.

Відслідковувати інформацію про процес створення культурних мап у семи містах можна буде на сайті Української мережі культури.

Фото – nzculturalgenealogymapping