Про кампанію

«Доброчесність України» має на меті надихнути громадянське суспільство на започаткування національного руху з відзначення чесних осіб, які працюють у сферах з високим корупційним ризиком:  медицина, освіта, правоохоронні органи, суд, митниця, інші органи державної влади та місцевого самоврядування. Оскільки національний дискурс довкола теми корупції став явно негативним, ми хочемо змінити сценарій, змістивши акцент з “назвати і зганьбити” корумпованих лідерів на “назвати і прославити” тих, хто сумлінно працює на розбудову справедливої та якісної системи державних послуг в Україні.

Кампанія створює платформу для відзначення державних службовців та надавачів державних послуг, які у своїй роботі не обмежуються лише прямими посадовими обов’язками, а роблять навіть більше:

 • освітян, які, окрім якісного викладання свого предмету, виховують нове покоління доброчесних громадян;
 • медичних працівників, які протистоять корупції;
 • поліцейських, які наполягають на прозорості та верховенстві права;
 • чиновників, які дбають про найефективніше використання ресурсів;
 • працівників міських служб, які впроваджують якісне обслуговування мешканців міста.

Кампанія зосереджує увагу на прикладах для наслідування і намагається згенерувати неординарні ідеї для підвищення професійної відповідальності з подальшим їх поширенням в Україні. Ми віримо, що ведучи позитивні розмови про цінності та прославляючи доброчесних людей, ми можемо привнести нові норми та спричинити бажані зміни у свідомості людей, які працюють у державних закладах і в суспільстві загалом.

Ми сподіваємось, що ця кампанія сприятиме подальшим конструктивним та неупередженим дискусіям про те, що означає бути доброчесною людиною, якою в цьому є роль держави, та як нам разом збудувати інклюзивне і справедливе суспільство.

 

Процес

Ми використовуватимемо різні канали комунікації для заохочення громадян країни номінувати кандидатів на відзнаку «Доброчесність України 2021». Це можна буде зробити через заповнення відповідної онлайн-форми. Очікуємо отримати сотні кандидатів! Команда кампанії відбере 10 найдостойніших кандидатів, а Дорадча рада допоможе визначити топ-5 номінантів.

Ретельно перевіривши всю надану інформацію, ми виготовимо 5 документальних фільмів про життя і роботу переможців кампанії та поширимо їх через соціальні мережі, телебачення, радіо. Через відповідну систему голосування в Інтернеті та в соціальних медіа громадяни України зможуть проголосувати за своїх фаворитів. Публічна церемонія нагородження відзнаками «Доброчесність України 2021» відбудеться в грудні  2021 року.

 

Період кампанії

20 квітня – 30 серпня 2021 — Громадяни України номінують осіб, достойних відзнаки «Доброчесність України 2021». Номінування відбувається через заповнення відповідної онлайн-форми.

10 вересня 2021 — Зустріч Дорадчої ради з відбору п’яти найдостойніших номінантів.

жовтень 2021 — Виготовлення п’яти невеликих документальних фільмів про переможців кампанії. Запрошуємо переглянути документальні фільми про переможців кампанії 2020 року:  Вікторія Бальцер, Ніна Ворох, Володимир Гусляков, Дмитро КошкаДіана Таранюк.

листопад 2021 — Поширення фільмів про переможців кампанії. Голосування за номінацію “Народний вибір”

грудень 2021 — Публічне вручення відзнаки «Доброчесність України 2021» 

 

Приєднуйтесь до кампанії «Доброчесність України»:

 1. Станьте інформаційним партнером кампанії та поширюйте інформацію про неї.
 2. Готуйте репортажі про доброчесних медиків, освітян, поліцейських, чиновників.
 3. Номінуйте кандидатів.
 4. Долучіться до формування Дорадчої ради, яка обере 5 топ-номінантів.
 5. Організовуйте спільні перегляди документальних фільмів про 5 топ-фіналістів.
 6. Поширюйте короткі документальні фільми про фіналістів на платформах соціальних медіа.

З усіх питань стосовно кампанії та інформаційного партнерства просимо звертатися до Центру культурного менеджменту: ccm@kultura.org.ua, 0673644072

 

Організатори

«Доброчесність України 2020» реалізовується Центром культурного менеджменту в рамках проєкту «Культура законності». Кампанія є частиною глобального руху Integrity Icon, що реалізується Accountability Lab (США).

Партнер кампанії Accountability Lab (США) змушує систему державного управління працювати в інтересах людей. Організація формує нове покоління активних громадян та відповідальних лідерів у всьому світі. Вона підтримує агентів змін у розробленні та впровадженні позитивних ідей з підвищення доброчесності у громадах, і в такий спосіб відкриває нові можливості для позитивних соціальних та економічних змін.

 

Коротка довідка

Проєкт Integrity Icon було започатковано в Непалі у 2014 році і з того часу він активно розвивається. Зараз мільйони людей з дев’яти країн та трьох континентів дивляться церемонії нагородження (прочитайте більше про Integrity Icon в The Citizen, The Economist та BBC). Приємно відзначити, що переможці кампанії продовжують вести важливі процеси реформ у своїх країнах, послуговуючись ще більшим визнанням і довірою, здобутою під час кампанії. Accountability Lab радо підтримує їх у розширенні мереж доброчесності, розвиткові їх навичок та коаліції змін.

Довіра та репутація кампанії допомогла багатьох особам отримати вищі посади, включаючи міністерські, що допомагає їм ефективніше впливати на поширення доброчесності в своїх країнах. Визнання та пошана не тільки підсилює мотивацію переможців кампанії виступати за зміни у своїх організаціях, але в деяких випадках надає їм також додаткові важелі для переконання влади у необхідності впровадження нової політики та процесів для забезпечення більшої підзвітності і відповідальності.

Кампанія реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів та Українського культурного фонду.