Міжнародний проект «Креативне Східне партнерство» пропонує консультування і допомогу щодо участі в програмі «Креативна Європа» для організацій і ініціатив, які працюють у сфері культури та медіа.

«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного і аудіовізуального секторів. Реалізовувана з 2014 до 2020 роки, вона дає можливість культурним / творчим діячам подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками, створювати  нові творчі партнерства. Це хороший інструмент для підвищення кваліфікації та інтеграції вашої організацій в європейський культурний ринок, а для стратегів і управлінців – підвищення стандартів для здійснення культурної політики.

У програмі “Креативна Європа” можуть брати участь організації сфери культури членів Європейського союзу, а також тих країн, які підписали відповідну угоду з Європейською комісією. Україна є повноправним учасником програми.

Щоб допомогти розібратися в умовах участі і можливостях, які пропонує «Креативна Європа», з червня 2018 до січня 2019 року за підтримки Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства діятиме міжнародний консультаційний проект «Креативне Східне партнерство».

Оскільки 2018 рік є Роком європейської спадщини, а сама ініціатива консультаційного проекту належить партнерам, які реалізували в 2015-2017 роках програму CHOICE, особливу увагу буде приділено культурним проектам, які працюють з темами збереження, ревіталізації та інтерпретації історико-культурної спадщини.

У підсумку проект планує надати допомогу в пошуку партнерів, опрацювання проектної ідеї та заповнення заявочних формулярів приблизно 30 організаціям з 4 країн.

Отже, якщо у вас і вашої команди є питання стосовно:

– пошуку нових партнерів для транс’європейських проектів;

– розробки якісних проектних пропозицій;

– залучення зацікавлених сторін, які можуть забезпечити 40-50% співфінансування для культурних і аудіовізуальних проектів,

то тепер, крім представництва програми «Креативна Європа» в Україні, ви можете звернутися до нашої команди консультантів, заповнивши для цього Форму учасника.

Консультаційна підтримка та допомога в оформленні проектної заявки надаватиметься лише найперспективнішим ідеям. 

Ми працюємо:

– в Україні – Центр культурного менеджменту (консультант – Ігор Савчак),

– в Молдові – Національний Комітет ICOM Молдова (консультант – Валерія Суручану),

– у Вірменії – Дослідницько-освітній Фонд Millennium (консультант – Рубіна Тер-Мартиросян)

– в Білорусі – Центр соціальних інновацій (контсультанти – Тетяна Пошевалова, Катерина Романчик).

Прийом заявок на консультації здійснюється постійно до 30 листопада 2018 року.

Проект реалізується в рамках програми субгрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та фінансується  Європейським Союзом, як частина його підтримки громадянського суспільства в регіоні. В рамках програми субгрантингу Форум громадянського суспільства Східного партнерства підтримує проекти, що ініціюються його учасниками на досягнення місії та завдань Форуму. 

Загальна сума, виділена на проекти в 2018 році, складає 250.000 євро. Гранти надаються громадським організаціям з країн Східного партнерства та ЄС.

Основними сферами підтримки є побудова демократії та права людини, економічна інтеграція, довкілля та енергетика, контакти між людьми, соціальна політика та ринок праці.

Фінансова підтримка проекту:

EUlogo