Асоціація агенцій місцевої демократії ALDA (Франція) спільно з Центром культурного менеджменту (Україна, Львів), Міжнародним консорціумом “ЕвроБеларусь” (Литва), ICOM-Молдова, Millenium Foundation (Вірменія) і ГО “Центр соціальних інновацій” (Білорусь) оголошують про старт партнерської програми “CHOICE” і запрошують усі зацікавлені організації до участі.

Влучна англомовна абревDSCF0113іатура CHOICE представляє дворічний проект з охорони і переосмислення культурної спадщини, посилення потенціалу громадських організацій у сфері культури – CHOICE – Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement” (Культурна спадщина і сучасність).

Проект буде здійснюватися в Україні, Білорусі, Молдові і Вірменії у рамках програми Східного партнерства та за підтримки Європейського Союзу. Консультаційну, інформаційну підтримку учасникам в Україні надаватиме Центр культурного менеджменту (м. Львів), який також буде проводити моніторинг проекту.

Проект «CHOICE» розглядає культурну спадщину як ресурс для розвитку і зміцнення сучасної української ідентичності та європейського цивілізаційного вибору України. Ініціатори проекту підтримають інноваційні підходи і відповідні ініціативи громадян, які включатимуть спадщину в сучасне культурне життя українського суспільства.

Проект скерований на:

 • Підтримку недержавних культурних організацій і професійних товариств у реалізації інноваційних проектів з охорони та актуальної інтерпретації національної культурної спадщини;
 • Покращення професійних компетенцій, організаційного потенціалу і посилення ролі громадських організацій у формуванні місцевого і національного культурного середовища та культурної політики в країні.

Проект передбачає:

 • консультаційну підтримку з організаційного розвитку для заявників і учасників проекту;
 • тематичні дискусійні заходи і семінари;
 • програму малих ґрантів для проектів, націлених на актуалізацію культурної спадщини;
 • підготовку аналітичних матеріалів.

До участі в проекті запрошуємо:

 1. недержавні організації місцевого та національного рівня, які працюють у сфері місцевого розвитку, охорони і ревіталізації культурної спадщини;
 2. організації, групи і товариства професіоналів та інтелектуалів, діячів культури, які турбуються про збереження культурних ландшафтів та їхнє розмаїття, а також намагаються забезпечити стале використання ресурсу культурної спадщини для розвитку міст і містечок.

Перевага в конкурсі надаватиметься аплікантам з малих міст. Аплікації від організацій, базованих у Києві, будуть мати нижчий пріоритет.  

Відбір учасників відбуватиметься в два етапи.  

На першому етапі потрібно підготувати і надіслати на електронну адресу ccm@kultura.org.ua такі документи:

 • творчу концепцію культурного проекту, в основі якого – інтерпретація, актуалізація матеріальної і нематеріальної культурної спадщини України. Форму заявки можна завантажити тут. Детальні правила конкурсу можна доступні тут.
 • попередній план свого організаційного розвитку за запропонованим алгоритмом.

Останній термін подання концепцій і планів 31 жовтня 2015.

Діапазон можливих тематичних напрямів і форматів проектів:

 • укладання карт об’єктів культури, маршрутів культурної спадщини;
 • створення мобільних додатків для просування конкретної культурної спадщини;
 • просування сучасних методів і технологій відновлення культурних ландшафтів;
 • мобілізація місцевих спільнот для участі у місцевому плануванні, впливі на реалізацію культурної політики та її відстежування;
 • інші інноваційні проекти, свіжі творчі ідеї, амбіційні ініціативи, оперті на прагнення авторів рости і впливати на культурні процеси місцевого і державного значення.

На другому етапі відбору, до 20 січня 2016 року, відібрані організації-учасники за допомогою консультантів і тренерів розроблять та подадуть на розгляд проектні пропозиції з детальним бюджетом, а також доопрацюють заявлені плани свого організаційного розвитку.

Відібрані учасники отримають можливість брати участь у професійних семінарах і міні-стажуваннях у профільних організаціях в Україні, Білорусі, Молдові і Вірменії, а також зможуть здійснювати спільні проекти з партнерами з цих країн.

Презентація проекту відбулася у Львові 24 вересня 2015 о 12:00 в залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5). Друга презентація відбудеться у Дніпропетровську 12 жовтня о 12:00 у залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Савченка, 10, де українські координатори проекту безпосередньо представлять детальнішу інформацію про проект, його можливості та умови участі. Вхід вільний.

Проект фінансується Європейським Союзом

EU