bridges

Проект «Містки громадської активності» (www.bridges.org.ua), фінансується Європейським Союзом та впроваджується Центром культурного менеджменту (Львів) у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава).

Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

Цільовою групою проекту є лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діє у всіх регіонах України, але перевага надається учасникам  з Дніпровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Львівської областей.

Проект покликаний покращувати зв’язки  і співпрацю між цільовими групами, що сприятиме побудові суспільного діалогу та кращому взаєморозумінню,  а також підвищить залученість місцевих спільнот до соціально-економічних змін.

Проект сприятиме підвищенню ролі громадських організацій в просуванні демократичних цінностей через культуру, діалог, лідерство і мобілізацію спільнот. Це забезпечить розвиток громадської активності і толерантності, а також покращить життєві  умови внутрішньо переміщених осіб у приймаючих спільнотах.

Проект включає обміни досвідом, промоцію нових зв’язків і синергій,  розвиток підприємництва, соціально-економічний розвиток, координацію з існуючими ініціативами та співпрацю з широким колом зацікавлених сторін, субгрантинг.

Ключовими складовими проекту є :

  • Програма національних обмінів для громадських активістів, внутрішньо переміщених осіб та  людей з особливими потребами. В рамках вже діючої Програми буде надано 500 міні-грантів.
  • Семінари з картування громад для громадських організацій дванадцяти містечок України, яких відібрано через відкритий конкурс у серпні 2016 року.
  • Картування ресурсів дванадцяти містечок у співпраці з місцевими громадами на базі місцевих бібліотек. Підготовлено і видано відповідний посібник з картування громад.
  • Семінари з лідерства для внутрішньо переміщених осіб, які розпочнуться у листопаді 2016 року.
  • Семінари з культурних і креативних індустрій для внутрішньо переміщених осіб, які розпочнуться у жовтні 2016 року.
  • Чотири інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій у Дніпрі, про які детальніше можна дізнатися на окремому сайті.
  • Національна кампанія солідарності з людьми, що постраждали від війни на сході України. Кампанія орієнтуватиметься на формування культури солідарності в українському суспільстві і не обмежуватиметься лише пропагандистською діяльністю.

Сім взаємопов’язаних компонентів проекту сприятимуть демократизації українського суспільства, міжрегіональній інтеграції та створенню соціально-економічних перспектив для людей, постраждалих від збройного конфлікту на сході України, зокрема малих міст.

Проект «Містки громадської активності» фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США). Проект співфінансується Польсько-Американським фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

nedRITA-logo-h-basic-color