Ситуація з недотриманням вимог карантину, з недбалим ставленням до безпеки – як власної, так і людей довкола – це ситуація, аналогічна до інших випадків недотримання законів. Виглядає, що українці дуже не люблять їх дотримуватися. Складається враження, що один із видів національного спорту – це квести «як обійти закон і правила».  

Зграї мам та дітей у дворах, пасажири, які б’ють водія за те, що відмовляється брати більше 10-х, хоча так визначено правилами, вчорашні мандрівники чи заробітчани, що приїхали з Італії чи Іспанії, спокійно гуляють селом, заходячи в гості до сусідів… І водночас – негідні дії влади, яка дозволяє вести незаконний експорт медичних масок за кордон; яка бачить підготовку лікарень для прийому VIP-осіб як одне з першочергових для себе. Народ і влада гідні одне одного?

А що ми мали перед тим? Водії, які не гребують сідати за кермо, ковтнувши алкоголю («чому б ні, я себе контролюю, в разі чого – з ДАІ чи поліцією домовимось, хіба вони не зрозуміють?»). Батьки, які завзято «дякують» учителям дорогими подарунками, зрештою нарікаючи на  корупцію в школі. І представники влади, що користуються службовим становищем задля власного збагачення, а на протести громадян реагують помстою: “По-хорошому ви не захотіли, буде по-іншому”. 

Доброчесність і культура законності – це те, чого нам украй бракує як на різних щаблях влади, так і серед “звичайних” українців. І що в певних випадках обходиться малою кров’ю, але в інших – дуже важкими наслідками. Здається, пандемія коронавірусної інфекції – саме той випадок, коли що більше недбалості, недоброчесності, байдужості до закону й до правил безпеки, то більше смертей.

Ситуація з COVID 19 – іще навіть до початку пандемії у Європі, коли з Китаю мала повернутися група українців, – показала також приклади нелюдяності, жорстокості й короткозорого егоїзму. І є песимістичне, проте виправдане очікування, що таких прикладів, на жаль, більшатиме. 

Однак знаємо також, якими людяними, жертовними й самовідданими у своєму старанні допомогти іншим можуть бути українці.

В цей час смертельної небезпеки ми потребуємо взірців стійкості, мужності, самовідданості, а при цьому доброчесності та позакорупційності. Такими взірцями в ці дні й тижні можуть стати для нас медичні працівники.

В рамках камках кампанії «Доброчесність України» Центр культурного менеджменту організовує підкампанію «Доброчесність України в час пандемії», щоб відзначити медичних працівників – лікарів і лікарок, медсестер і медбратів, зразкових не лише у своєму професіоналізмі, а і в доброчесності.  Якщо ви бажаєте відзначити таких осіб, заповніть, будь ласка, онлайн-форму.

Команда кампанії відбере найбільш гідних кандидатів, а Дорадча рада допоможе визначити переможця підкампанії «Доброчесність України в час пандемії». Він буде нагороджений відзнакою у жовтні 2020 року в Києві, як і переможець загальної кампанії «Доброчесність України», до якої також запрошуємо долучатись.

Період кампанії:

23 березня – 31 травня 2020 —Громадяни України номінують осіб, гідних відзнаки «Доброчесність України в час пандемії». Номінування відбувається через заповнення відповідної онлайн-форми.

20 червня 2020 — Зустріч Дорадчої ради з відбору трьох найбільш гідних номінантів.

липень –серпень 2020 — Виготовлення короткометражних документальних фільмів про фіналістів кампанії.

вересень 2020 — Поширення фільмів усіма можливими способами (соціальні мережі, телеканали). Голосування за «Доброчесність України у час пандемії» через SMS, Whatsapp чи онлайн.

16 жовтня 2020 — Публічне вручення відзнак «Доброчесність України 2020» та «Доброчесність України у час пандемії».

З усіх питань стосовно кампанії та інформаційного партнерства просимо звертатися до Центру культурного менеджменту: levkova@kultura.org.ua, 0508871658.

Проект реалізується за фінансової підтримки програми MATRA, що адмініструється в Україні Посольством Королівства Нідерландів.