flagЦентр культурного менеджменту  за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) розширюють можливості  Програми національних обмінів, орієнтовану на активних громадян, для яких інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними регіонами України – сходом, заходом, центром, півднем і північчю – є важливою складовою розвитку країни.

В рамках Програми передбачено надання мікрогрантів, що сприятимуть всебічній співпраці соціально активних громадян, насамперед молоді, на міжрегіональному рівні через:

  • спільні обговорення стратегії розвитку країни;
  • творче і терпиме переосмислення розмаїтої історичної та культурної спадщини;
  • аналіз та переосмислення своєї індивідуальної та регіональної ідентичності;
  • обміни досвідом, відчуттями, переживаннями, поглядами;
  • розвінчування навіяних пропагандою стереотипів;
  • порозуміння і протистояння пропагандистським кліше.

До участі в конкурсі запрошуються соціально активні люди, які хочуть поділитися своїм досвідом та започаткувати співпрацю з представниками географічно-протилежних областей. Підтримка надаватиметься заявникам, що планують тривалу взаємодію, розвиток своїх проектів, налагодження контактів для подальшої діяльності. Учасниками можуть бути: молодіжні лідери, активісти, члени громадських організацій, учасники спільнот, громадські та культурні діячі, митці, журналісти, вчителі, викладачі, підприємці, та інші.

Проекти оцінюються за такими критеріями: детально прописана програма проекту, зорієнтованість проекту на розвиток місцевої громади або приймаючої організації, попередній досвід учасників в сфері пропонованих заходів, перспектива подальшої співпраці та розвитку проекту, міжрегіональність, чітко обґрунтований бюджет. Кожен проект повинен передбачати конкретні, спільні з місцевою громадою, публічні заходи.

Максимальна сума одного гранту для громадської організації 8323 грн. Максимальний обсяг гранту для фізичної особи складає 6964 грн. Протягом двох років проект передбачає фінансову підтримку 500 обмінів.

Детальніше про умови та критерії, в описі Програми. Також додаємо аплікаційну форму  та інструкцію з заповнення.

Програма має на меті налагодження діалогу і плекання солідарності між представниками різних регіонів країни та є частиною проекту   “Містки громадської активності”, що фінансується Європейським Союзом та реалізовується у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава)